بازگشایی تالار مرکزی رشت با اجرای همایش «فرم و نقد در هنر و سینما»

بازگشایی تالار مرکزی رشت با اجرای همایش «فرم و نقد در هنر و سینما»

به گزارش ایلنا از رشت، رضا ثقتی با اشاره به نقش و جایگاه برنامه فرهنگی و هنری در فرهنگ سازی، اظهار کرد: باید زیرساخت‌های لازم برای اجرای چنین برنامه‌های در سطح استان فراهم شود.

وی با بیان اینکه بازگشایی تالار مرکزی رشت به عنوان بزرگترین مجتمع فرهنگی و هنری شمال کشور یکی از زیرساخت‌ها است، افزود: بهره بردار رسمی از این تالار می‌تواند به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح ملی و حتی بین المللی در استان گیلان کمک کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به افتتاح این تالار در سال ۹۷، گفت: این تالار به صورت ناقص افتتاح و از سوی وزارتخانه به یک مؤسسه واگذار شد که بعدها مشکلاتی در این زمینه ایجاد و سبب تعطیلی تالار مرکزی رشت شد.

وی همچنین به برگزاری چندین جلسه با شهرداری رشت برای حل مشکلات موجود و بهره برداری از تالار مرکزی رشت، اضافه کرد: استفاده از امکانات و ظرفیت‌های این تالار مطالبه جدی فعالان فرهنگی و هنری استان گیلان بوده است.

ثقتی در ادامه بعد از رایزنی‌های بسیار و توافقان انجام شده تالار مرکزی رشت با اجرای همایش «فرم و نقد در هنر و سینما» به صورت رسمی بهره برداری می‌شود، گفت: این برنامه ساعت ۱۵:۳۰ روز دوشنبه ۲۰ دی ماه با حضور «مسعود فراستی» و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود تا کاستی‌ها و کمبودها موجود در تالار مرکزی رشت با کمک و همکاری استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان و همراهی شهرداری برطرف شود، ادامه داد: تالار مرکزی رشت می‌تواند به ویترین فعالیت‌های مشترک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و شهرداری رشت تبدیل شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با تأکید بر اینکه رویکرد دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ و هنر عدالت محوری است، تصریح کرد: با آغاز فعالیت تالار مرکزی رشت می‌توانیم گام بزرگی در این مسیر برداریم.

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی امید نویس محفوظ است. استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.