تزریق دز سوم واکسن یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است

تزریق دز سوم واکسن یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است

به گزارش امید نویس؛ دکتر حسن رخ‌شاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در زمان حاضر، تزریق دز سوم واکسن کرونا برای افراد بالای ۱۸ سال انجام می شود، افزود: تزریق دز سوم واکسن کرونا در استان گیلان به ۲۴۵ هزار و ۵۰۲ نفر رسیده که نشانگر افزایش افزون بر ۲۳ درصدی تزریق طی یک هفته اخیر است.

وی اظهار داشت: تاکنون ۲ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۳۲۸ نفر از گروه سنی بالای ۱۲ سال معادل ۹۴.۱ درصد دز اول و یک میلیون و ۹۲۰ هزار و ۴۴ هزار نفر معادل ۸۵.۹ درصد  دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان اضافه کرد: طی روز گذشته یک هزار و ۱۹۶ نفر واکسن نوبت اول، چهار هزار و ۷۵۶ نفر نوبت دوم و ۱۳ هزار و ۱۹ نفر برای دریافت دز سوم واکسن به پایگاه‌های واکسیناسیون شهرستان‌های گیلان مراجعه کردند.

رخ شاد در ادامه با اشاره به ورود سویه جدید ویروس کرونا با عنوان اومیکرون در کشور خاطر نشان کرد: با توجه به سرعت انتشار اومیکرون تزریق دز سوم واکسن کرونا برای مقابله با این سویه جدید ضروری است.

وی با بیان اینکه واکسن به اندازه کافی در مراکز واکسیناسیون در شهرستان های مختلف استان وجود دارد، افزود: از افراد بالای ۱۸ سال که سه ماه از تزریق دز دوم واکسن کرونا آنان گذشته خواست تا برای تزریق دز سوم اقدام کنند.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان با اشاره به نقش مهم واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا از ۱۳۱ هزار و ۲۷۲ نفر از واکسن نزده‌های استان خواست تا برای افزایش ایمنی بدن در مقابله با ویروس کرونا حتما واکسن بزنند.

بر اساس ارزیابی نرم افزار ماسک املش، لنگرود، لاهیجان، سیاهکل، رشت، خمام، آستانه اشرفیه، بندرانزلی، شفت، فومن، صومعه سرا، ماسال، رضوانشهر، تالش، رودسر و آستارا در نقشه جدید کرونایی استان گیلان در رنگ‌بندی آبی قرار دارند و تنها شهرستان رودبار زرد است.

هم اکنون ۱۶۱ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، ضمن اینکه ۵۱ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته بستری شدند و ۳۸ نفز نیز بدحال هستند.

گیلان با ٢ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی امید نویس محفوظ است. استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.