ضرورت توزیع عادلانه اقلام دارویی و خدمات پزشکی در گیلان

ضرورت توزیع عادلانه اقلام دارویی و خدمات پزشکی در گیلان

اسدالله عباسی امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با قدردانی از خدمات و تلاش های کادر درمان و دستگاه های اجرایی در کاهش آمار ابتلا به کرونا در استان و کسب رتبه اول گیلان در انجام واکسیناسیون اظهار کرد: برای تسریع در تزریق دز سوم واکسن در استان اقدام شود و ‌در این بخش واکسیناسیون سالمندان و گروه های پرخطر، با جدیت انجام گیرد.

وی با بیان اینکه همواره باید به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجه داشت، به شیوع سویه جدید کرونا موسوم به اُمیکرون در جهان اشاره کرد و افزود: با توجه به ناشناخته بودن ابعاد این سویه و لزوم جلوگیری از گسترش آن، باید نظارت در مرزها بیش از پیش اجرایی شود.

ضرورت قرنطینه اتباع خارجی دارای علایم اولیه در گیلان

عباسی واکسیناسیون اتباع خارجی دارای مجوز و نیز فاقد مجوز را امری مهم خواند و تاکید کرد: در صورت مشاهده علایم اولیه در این افراد، باید نسبت به قرنطینه آنها اقدام کرد.

استاندار گیلان توزیع عادلانه اقلام بهداشتی را مورد تأکید قرار داد که باید از سوی دستگاه های نظارتی و علوم پزشکی، مدنظر باشد.

عباسی ادامه داد: به منظور عدالت بخشی در حوزه بهداشت و درمان، از تمرکز خدمات پزشکی و توزیع دارو در مرکز استان جلوگیری شود و درصورت کمبود نیروی متخصص در نقاط مختلف استان، دانشگاه علوم پزشکی به اعزام نیروی متخصص به آن نواحی اقدام کند.

ذخیره دارویی در گیلان دارای اهمیت است

وی خاطرنشان کرد: ذخیره دارویی همچون ذخیره موادغذایی دارای اهمیت است از این‌رو باید توجه مناسبی بر این امر وجود داشته باشد.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم آگاهی‌بخشی جامعه و ارائه اطلاعات مناسبت به مردم ازسوی رسانه‌ها یادآور شد: صدا و سیمای مرکز گیلان در ساعت‌های پرمخاطب، نسبت به اطلاع رسانی شایسته موضوعات مربوط به کرونا اقدام کند.

عباسی تصریح کرد: با توجه به آغاز فعالیت مدارس و حضور دانش آموزان در مراکز آموزشی، تیم های نظارتی نسبت به بررسی اجرای مناسبت فاصله گذاری های اجتماعی و استفاده از مواد ضدعفونی در مدارس توجه داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف در اجرای دستورالعمل ها، گزارش آن را ارائه کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی امید نویس محفوظ است. استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.