اجازه استفاده از اعتبارات پسماند برای پروژه‌های دیگر را نمی‌دهم

اجازه استفاده از اعتبارات پسماند برای پروژه‌های دیگر را نمی‌دهم

به گزارش امید نویس و به نقل از ایلنا، ارسلان زارع در هفتمین جلسه اقتصاد مقاومتی استان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد؛ با تاکید بر شتاب دستگاه‌های اجرایی در انجام پروژه‌ها و تکمیل آنها اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی، الگویی الهام بخش برای مقابله با تحریم‌های غیرقانونی است و در عین حال فرصتی مغتنم برای نقش آفرینی بیشتر مردم و فعالان اقتصادی در عرصه‌های مختلف است.

وی ادامه داد: با توجه به زوایای مختلف برنامه های اقتصاد مقاومتی، بیشترین توجه آن شامل حوزه های تولید و صنعت است و باید با عزم همگانی، شاهد رونق فزون تر در این بخش ها هم در استان و هم در عرصه های ملی باشیم.
نماینده عالی دولت در گیلان تأکید کرد: باید از مولفه های تولید در بخش های صنعتی و کشاورزی حمایت کنیم و دستگاه های اجرایی و بانک ها مکمل هم در این حمایت ها باشند.
استاندار گیلان معضل پسماند را یکی از مهمترین تهدیدات استان های شمالی دانست و گفت: رفع این مشکل نیازمند حمایت های ملی است و باید دستگاه های اجرایی، فرمانداران و شهرداران استان گیلان مسئله پسماند را بصورت روزانه پیگیری کنند.
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه دولت بویژه شخص رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، با این دغدغه ها آشنا هستند و بر این اساس کارگروه هایی جهت رفع مشکلات حوزه های یادشده ، تشکیل داده اند که باید از این ظرفیت بدرستی استفاده کنیم.
زارع خطاب به فرمانداران، شهرداری ها از جمله شهرداری رشت و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تاکید کرد نسبت به دغدغه های مردم اهتمام بیشتری بورزند و از تعاملی که هم اکنون بین دستگاه های اجرایی، شهرداری ها و دستگاه های نظارتی وجود دارد، حداکثر استفاده را ببرند.
زارع با بیان اینکه اعتبارات حوزه پسماند می بایست فقط در همین حوزه استفاده شود ، اظهار داشت: هرگز این اجازه را نخواهم داد که اعتبارات پسماند، جای دیگری هزینه شود و اگر در سال های گذشته هم انحرافی در این بخش وجود داشته، باید رسیدگی شود.
وی ادامه داد: صرف خوشبینانه صحبت کردن و وعده حل مشکل پسماند سراوان، دردی از مردم دوا نمی‌کند بلکه باید شهرداری رشت در عمل، وارد کار شود.
نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از دستور جلسه بررسی پیشرفت کار پروژه های اقتصادی مقاومتی در حوزه منابع طبیعی عنوان داشت: برای اجرای طرح‌های گردشگری کمیته‌ای متشکل از نمایندگان معاونت اقتصادی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، منابع طبیعی، امور اراضی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای هماهنگی و تسریع در واگذاری زمین برای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی تشکیل شود.
وی تصریح کرد: برای طرح آمایش سرزمینی گیلان انتظار را دارم که دستگاه های اجرایی استان، اهتمام کافی برای بهره گیری درست و اصولی از ظرفیت ها را داشته باشند.
مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی امید نویس محفوظ است. استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.